Medvirkende

Kunstnerisk hold

Manuskript: Jesper Malmose
Instruktør: Ina-Miriam Rosenbaum
Scenograf: Søren Glad
Koreograf: Rebekka Lund
Kapelmester: Jens Krøyer
Lyddesign:
Rasmus Overgaard Bunton
Lysdesign: Henrik Pihl
Foto: Robin Skjoldborg

  • Forestillings- og turneleder: Line Tønder
    Instruktørpraktikant: 
    Rasmus Breuning
    Microport og monitor: Anders Brincker
    Sceneafviklere: Bent Løck Møller og Sallie Thomsen
    Sufflør: Line Lillegaard Staustrup

     

  • Teaterchef: Kasper Wilton
    Altmuligmand: John Pedersen
    Belysningsmester: Lars Schou
    Bogholder: Carsten Bjerreby
    Chefdramaturg: Ninette Mulvad
    Daglig leder, børne- og unge-afdelingen: Ingrid Alering
    Dekorationssyerske: Unn Gelting
    Forestillingsleder: Malou Eggert
    Foyerchef: Nikolai Krogh Handskemager
    Gruppesalg og arrangementer: Benedicte Bevensee
    IT og scenetekniker: Morten Perfort
    Kommunikationschef: Lotte Undén
    Kommunikationsmedarbejdere: Astrid Thoudal Feder og Karen Munk Ebbesen
    Lydteknikere: Harald Pedersen og Michael Roger Henriksen
    Lysteknikere: Baard Nilsson og Flemming Jensen
    Maler: Søren Hornemann
    Malersalsleder: Mia Walther
    Maskør: Maria Johnsen
    Maskørleder: Mikaela Artén
    Overregissør: Pia Ellegaard Noes
    Personalechef: Lone Beier
    Produktionschef: Sophus Mathiasen
    Produktionsleder: Morten Droob
    Receptionister: Lone Sams og Nadia Harpøth Adan
    Regissør, rekvisitør og forestillingsleder: Linda Buch
    Regnskabschef: Ralf Rudfeld
    Regnskabsmedarbejder: Denice Hagelberg
    Salgschef: Olina Jægergaard
    Scenemester: Niels Ohmann
    Scenetekniker: Bent Schumacher
    Scenetekniker og påklæder: Anne Mette Grønborg
    Skræddere: Didde Panduro Bøgeskov Nielsen, Jane Barlebo, Mette Højberg Lohmann og Sara Bach Vilandt
    Skrædderkonsulent: Oluf ”Luffe” Hansen
    Skræddersalsledere: Christina Fos og Helle Jakobsen
    Smede: Allan Carlsson og Sonny Kenneth Oeftiger
    Snedkere: Hans Holmen og Simon Polli
    Specialtekniker: Jan Wonsbek
    Teaterteknikerelev: Sallie Thomsen
    Tonemester: Steen Larsen
    Turnechef: Gitte Hørning
    Transport- og logistikansvarlig: Caspar Ravn
    Vicevært: Kim Clemmensen